KONST / Litografier / Färglitografi 16162036
*
nr 1616 2036
Philip von Schantz
(1928-1998), Sverige
Druvor i skål. Signerad, färglitografi, numrerad 125/150, daterad -89, bladets mått: 84x60 cm, yttermått inklusive ram: 87x64 cm
Philip von Schantz, svensk målare, tecknare och grafiker född 1928 i Norrköping, död 1998.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2024
kl 19:48:36
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.000 kr
Göteborg 1.000 kr
Helsingfors 1.000 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Philip von Schantz
Philip von Schantz, svensk målare, tecknare och grafiker född 1928 i Norrköping, död 1998.
Läs mer om Philip von Schantz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: druvor i skål färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad philip von schantz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:38
-
5208 Färglitografi
Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:53
-
5207 Färglitografi
Claes Folcker (1940-2019), Sverige. Vinter i Waxho..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:34
-
5211 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:54
-
2002 Färglitografi
Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:26
-
5390 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:50
*
Philip von Schantz
Philip von Schantz, svensk målare, tecknare och grafiker född 1928 i Norrköping, död 1998.
Läs mer om Philip von Schantz
nr 1616 2036
Philip von Schantz
(1928-1998), Sverige
Druvor i skål. Signerad, färglitografi, numrerad 125/150, daterad -89, bladets mått: 84x60 cm, yttermått inklusive ram: 87x64 cm
Philip von Schantz, svensk målare, tecknare och grafiker född 1928 i Norrköping, död 1998.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 3.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2024 |
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.000 kr
Göteborg 1.000 kr
Helsingfors 1.000 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.000 kr
Göteborg 1.000 kr
Helsingfors 1.000 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Philip von Schantz
Philip von Schantz, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född 1928 i Norrköping, död 1998.Läs mer om Philip von Schantz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: druvor i skål färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad philip von schantz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:38 -
5208 Färglitografi
Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:53 -
5207 Färglitografi
Claes Folcker (1940-2019), Sverige. Vinter i Waxho..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:34
-
5211 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:54 -
2002 Färglitografi
Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:26 -
5390 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:50